PIELĘGNACJA PAZNOKCI

jAK PIELĘGNOWAĆ PAZNOKCIE?

Zdecydowanie najpopularniejszą oraz cieszącą się ogromnym zaufaniem kobiet metodą zdobienia są hybrydy – paznokcie wyglądają z nimi doskonale, nieważne, jakie zajęcia wykonujesz na co dzień, czy jedynie podpisujesz dokumenty i stukasz w klawiaturę komputera, czy cały dzień trzymasz je w detergentach. Nie ma znaczenia również, czy jesteś w ciąży, czy nie. Manicure hybrydowy jest absolutnie dla każdego i możesz się o tym przekonać na własnej skórze.

Domowe sposoby czy profesjonalny gabinet?

Nie musisz od razu uciekać się do profesjonalnych, salonowych sposobów dbania o swoje paznokcie. Równie dobrze możesz o nie zadbać samodzielnie, jeśli tylko będziesz posiadała odpowiednie akcesoria. W kosmetyczce każdej kobiety powinien znaleźć się przybornik do manicure, a w nim między innymi cążki do skórek, nożyczki oraz obcinacz do paznokci, ale również pilniczek czy radełko lub patyczek do odsuwania skórek, polerka do paznokci oraz pęsetka. Najlepsze pilniczki to te papierowe, szklane lub mineralne. Z tradycyjnych, metalowych najlepiej jest zrezygnować, ponieważ powodują rozdwajanie się płytki paznokcia. Trzeba jednak pamiętać, żeby do skracania paznokci najlepiej wykorzystywać pilnik lub nożyczki, zdecydowanie rzadziej obcinaczki, które mają w zwyczaju osłabiać płytkę paznokcia.

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji paznokci

Również paznokcie mogą posiadać swoje osobne, specjalnie dostosowane kosmetyki. Jeśli chcesz zmiękczyć skórki paznokci przed ich usunięciem, możesz skorzystać z gotowego preparatu, jaki znajdziesz w drogeriach, możesz również przygotować go samodzielnie w domu. Owym tajemniczym specyfikiem zmiękczającym skórki jest zwykła ciepła woda z mydłem lub z cytryną, w której musisz wymoczyć dłonie.

Kruche i łamliwe paznokcie

Czasem z pewnych względów – na przykład ze względu na nieodpowiednią dietę – paznokcie są rozdwojone, łamliwe, a płytka paznokcia matowa. To oznacza, że konieczne jest zdecydowanie się na specjalną odżywkę do paznokci, którą możesz kupić. W składzie takiej odżywki powinny znaleźć się: magnez, kreatyna, krzem, wapń, witaminy. Korzystając ze zmywacza do paznokci musisz pamiętać, żeby w jego składzie nie było acetonu, ponieważ ów składnik niszczy płytkę paznokcia i ją wysusza. Jeśli chcesz zrobić sobie domową maseczkę pielęgnacyjną do paznokci, wystarczy podgrzana oliwa z oliwek z dodatkiem witaminy A i E. Następnie paznokcie musimy w tej mieszance potrzymać przez kilka minut. Witaminy wraz z oliwką podziałają regenerująco.