PAZNOKCIE HYBRYDOWE

Paznokcie hybrydowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Zdecydowanie najpopularniejszą oraz cieszącą się ogromnym zaufaniem kobiet metodą zdobienia są hybrydy – paznokcie wyglądają z nimi doskonale, nieważne, jakie zajęcia wykonujesz na co dzień, czy jedynie podpisujesz dokumenty i stukasz w klawiaturę komputera, czy cały dzień trzymasz je w detergentach. Nie ma znaczenia również, czy jesteś w ciąży, czy nie. Manicure hybrydowy jest absolutnie dla każdego i możesz się o tym przekonać na własnej skórze.

Dlaczego właśnie hybryda?

Manicure hybrydowy jest wybierany ze względu na kilka kwestii. Przede wszystkim jego aplikacja jest prosta i nie wymaga skomplikowanej aparatury, a dzięki temu, że warstwy lakieru są cienkie, paznokcie wyglądają bardzo naturalnie. Jednocześnie lakier hybrydowy jest niezwykle trwały na uszkodzenia mechaniczne oraz na odpryski. Klasyczne metody manicure nie są w stanie dać takich efektów połysku ani blasku, jak właśnie ta technika.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Głównie jest to metoda stylizacji paznokci alternatywna do żelu czy akrylu, za to dają zdecydowanie lepsze i trwalsze efekty, utrzymujące się nawet do trzech tygodni. Lakier hybrydowy, którym pomalowane są paznokcie, jest dodatkowo utwardzany w specjalnej lampie UV lub LED-owej. Dzięki temu zabiegowi powłoka, jaką są pokryte paznokcie, jest tak twarda jak paznokcie żelowe czy nawet akrylowe. Cały zabieg manicure sprowadza się do nałożenia ostatecznie dwóch warstw – pierwsza z nich, baza, ma za zadanie utwardzić płytkę bez jej naruszenia czy zniszczenia. Na to kładziony jest tak zwany lakier nawierzchniowy, a więc warstwa estetyczna, która nadaje nie tylko barwę, ale również blask.

Gdzie wykonywać manicure hybrydowy?

O tym konkretnie manicure trzeba wiedzieć, że jest w pełni bezpieczny oraz łatwy do wykonania pod warunkiem, że wykonuje się go odpowiednio – jest to metoda w pełni profesjonalna, dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania. Manicure hybrydowy można wykonywać zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i samodzielnie w domu, po uprzednim zakupieniu odpowiednich materiałów i urządzeń.

t

Jak przygotować paznokcie do manicure?

Aby paznokcie faktycznie wyglądały zniewalająco, konieczne jest ich odpowiednie przygotowanie. W tym celu musisz przygotować płytkę paznokcia, opiłowując odpowiedni kształt, a następnie zmiękczając skórki i odsuwając je – niekoniecznie wycinając cążkami, ponieważ to powoduje ich znacznie szybsze odrastanie. Najczęściej do tego zabiegu wykorzystywane są patyczki wykonane z drewna różanego, nieco rzadziej z plastiku.