NAJMODNIEJSZE KOLORY

Kolory paznokci a codzienność

Pomalowane paznokcie są elementem naszej garderoby, mają podkreślać najważniejsze elementy, a także ozdabiać. Aby tak jednak było faktycznie, należy je rozsądnie dobierać. Wybrany lakier musi dobrze korespondować przede wszystkim z wybranymi dodatkami. To również najpopularniejszy sposób dobierania lakieru do paznokci. Najczęściej paznokcie malujemy do czarnych i szarych sukienek, w nich ze względu na ich uniwersalność, chodzimy najczęściej. W ich przypadku świetnie sprawdzą się beże jako przełamanie szarości, ale również intensywny, czerwony kolor, najlepiej w połączeniu z czerwoną szminką i bardzo delikatnym makijażem. Do czerni i szarości dobrze będzie wyglądać również fiolet w kilku odcieniach, a także klasyczne złoto i srebro.

t

Jak dobrać kolor paznokci?

Podstawą dobrze i w pełni profesjonalnie wykonanego manicure hybrydowego jest odpowiedni lakier, zarówno baza, jak i warstwa czysto kolorystyczna. Metoda ta jest lubiana głównie ze względu na bardzo żywe kolory oraz na piękny połysk, mogący utrzymywać się na paznokciach nawet do kilku tygodni, co jest niemożliwe w przypadku innych metod stylizacji paznokci. Lakiery hybrydowe nie schną jednak w taki sposób, jak wszystkie tradycyjne lakiery do paznokci, co trzeba mieć na uwadze, jeśli planuje się ich samodzielne wykonywanie w domowym zaciszu.

R

Dobieraj rozsądnie

Nie każda z nas zdaje sobie sprawę, jak ważny może być kolor lakieru do paznokci. Nie tylko kosmetyki, takie jak cienie, róże, pudry i szminki należy dobierać odpowiednio do karnacji skóry – również lakiery do paznokci rządzą się swoimi prawami. Nie każdy odcień lakieru pasuje do każdego koloru skóry. Jeśli chcesz zawsze wyglądać olśniewająco, koniecznie musisz o tym fakcie pamiętać. Kolory lakierów powinny być również dobierane odpowiednio do okazji – nie zawsze każdy kolor będzie pasował do rangi wydarzenia, w którym akurat uczestniczymy, czy do konkretnej stylizacji modowej.

Dobieranie koloru paznokci do okazji

Równie istotne jest odpowiednie dobranie koloru paznokci do okazji, na jaką się szykujemy. Od koloru paznokci często zależy również to, jak będziemy postrzegani i jakie zrobimy pierwsze wrażenie. Do pracy staraj się unikać krzykliwych barw – zdecydowanie lepszym pomysłem będą beże i naturalne kolory. Wieczorne spotkania oraz randki świetnie sprawdzą się w towarzystwie czerwonego lakieru do paznokci. Unikaj raczej zieleni, granatu i fioletu, są mało kobiece i niekoniecznie przypadają do gustu panom. Brokat i krzykliwe kolory najlepiej zostawić sobie na sylwestrowe bale czy inne, właśnie tego typu okazje.