LAKIERY HYBRYDOWE

t

Jak dobrać lakier hybrydowy?

Od wybrania odpowiedniego lakieru hybrydowego wiele zależy – nie tylko nasze pierwsze doświadczenia z samodzielnym wykonaniem tej techniki manicure, ale również z końcowym efektem. Zdradzamy, które zestawy są najlepsze dla początkujących oraz jakie wybrać lakiery hybrydowe, żeby cieszyć się pięknymi dłońmi nawet przez trzy tygodnie.

Określ swoje motywy

Zanim kupisz zestaw, zastanów się też, dlaczego właściwie to robisz i co jest twoim motorem napędowym. Inny zestaw kupisz, jeśli chcesz jedynie spróbować swoich sił z tym tematem, inny, jeśli chcesz się zająć tym hobbystycznie, a jeszcze inaczej, jeśli masz zamiar zacząć w ten sposób zarabiać na życie, ale również jeśli chcesz zaoszczędzić na codwutygodniowych wizytach u kosmetyczki lub właśnie skończyłaś odpowiedni kurs.

Razem czy osobno?

Kolejną kwestią będzie to, czy lepszym pomysłem jest kupienie wszystkiego w komplecie od jednego producenta, czy może lepszym rozwiązaniem jest samodzielne kompletowanie zamówienia. Będziesz potrzebować nie tylko lakierów, ale również lampy LED lub UV, bloków polerskich, oliwy, wacików, patyczków, specjalnych płynów: cleanera i acetonu, produktu do usuwania skórek oraz oczywiście pilniczków. W przypadku sklepów internetowych sprawdź, czy pod jednym adresem znajdziesz wszystkie niezbędne elementy. Najłatwiejszą metodą będzie policzenie osobno wydatków przy samodzielnym kompletowaniu zestawu, a osobno w przypadku skorzystania z całego zestawu. Najczęściej koszty w obu przypadkach wyglądają bardzo podobnie. Najlepiej jednak na pierwszy ogień kupować całe zestawy, do tego – raczej duże. Zanim wybierzesz te najtańsze, poczytaj opinie o lakierach, ponieważ każdy zachowuje się inaczej i nie jest powiedziane, że taniej w tym wypadku znaczy zdecydowanie lepiej. Odpowiednia wiedza w danym temacie jest w stanie naprawdę wiele zmienić.

Wybieraj tak, żeby nie stracić

Nie posiadając zbyt dużego doświadczenia w robieniu manicure lepiej dwa razy się zastanowić, zanim kupisz pierwszy lepszy produkt. Dlaczego? Nie każdy zestaw będzie się nadawał dla osoby początkującej, nie każdy producent równie oferuje naprawdę wartościowe rzeczy. Musisz mieć również na uwadze fakt, jaki budżet chciałabyś przeznaczyć na swoje nowe hobby. Zwykle na kupieniu zestawu startowego z jednym kolorem do malowania paznokci się nie kończy. Kto raz zaczął, najczęściej naprawdę mocno się w to hobby wciąga. A to kosztuje – musisz być przygotowana nie tylko na kupno lakierów, ale również płynów, oliwek i innych akcesoriów.