DIY HYBRYDY

Jak samodzielnie wykonać hybrydy?

Chociaż manicure hybrydowy jest profesjonalnym sposobem na stylizowanie paznokci, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie je wykonana we własnym domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni sprzęt i dobrej jakości lakiery do paznokci i z naszą instrukcją z pewnością sobie poradzisz z tym zadaniem. To również świetna alternatywa dla wszystkich mocno zapracowanych osób, które czas mają wtedy, kiedy żaden zakład kosmetyczny już nie pracuje.

Zacznij od zakupów

Aby profesjonalnie przygotować się do zrobienia swojego manicure, musisz posiadać odpowiedni sprzęt. Na szczęście w sklepach z wyposażeniem dla kosmetyczek można nabyć całe, firmowe zestawy do manicure wraz z lampą LED lub lampą UV – najlepiej 6W. Do tego dochodzą również oczywiście lakiery hybrydowe – baza oraz kolor, a także patyczek do odsuwania skórek oraz dobrej jakości pilnik.

Krok 1: oczyszczanie

Najważniejsze przed rozpoczęciem przygotowania do manicure jest oczyszczenie płytki paznokcia. Odsuwamy skórki lub je wycinamy, nadajemy płytce paznokcia kształt, jaki nas interesuje, a następnie za pomocą bloku polerskiego matujemy powierzchnię paznokcia. Odtłuszczanie paznokci powinno odbywać się za pomocą bezpyłowych wacików, ponieważ te tradycyjne najczęściej zostawiają nitki.

Krok 2: baza

Po przygotowaniach czas na nałożenie pierwszej, bazowej warstwy. Malujemy nią jak zwykłym lakierem, przy czym trzeba pamiętać, aby nie wyjeżdżać nią na skórki. Nadmiar lakieru lepiej zdjąć za pomocą patyczka. Teraz czas na lampę – w manicure hybrydowym bardzo ważne jest utwardzanie pod lampą każdej kolejnej warstwy. Czas, jaki będziemy musieli trzymać pod nią paznokcie, jest zawsze uzależniony od rodzaju lampy, a w instrukcji powinny znaleźć się odpowiednie informacje na ten temat.

Krok 3: kolor

Po nałożeniu bazy przychodzi czas na najważniejszy etap, a więc wybranie odpowiedniego koloru i pomalowanie nim swoich paznokci. Malowanie odbywa się dokładnie tak samo, jak w przypadku bazy, jednak na koniec należy jeszcze zabezpieczyć same brzegi każdego paznokcia. Paznokcie najlepiej malować po dwa – trzy i utwardzać, a dopiero potem malować kolejne. Jeśli chcesz pogłębić kolor lakieru, nałóż jeszcze jedną warstwę. jpo oipoiopi opoipo ooi[ oi[pi[pipi oiopippoipoiopi

s

Krok 4: top

Na koniec nakładany jest top, również ostrożnie, aby nie zostały zabrudzone brzegi paznokcia. On również musi zostać utwardzony pod lampą. Na sam koniec należ raz jeszcze odtłuścić paznokcie, a następnie nawilżyć skórki – do tego najlepszym produktem będzie oliwki, którą w trzydzieści sekund po nałożenipowinniśmy wetrzeć. hjghjhyyguyuity yhuiyu yuty yut utyutyutyuty yutyutyuty ruyrtyur rtyrturturturt rturturtuyr rurtu rrururtu rtur turtury rtuyrturt rtu rtutyurturt rt